نحوه تست برد بعد از مونتاژ

تست ماژول ec01

بعد از مرحله مونتاژ، برای تست پی سی بی مونتاژ شده مراحل زیر را انجام داده.

پایه منفی منبع تغذیه را به بدنه رگلاتور میزنیم و پایه مثبت رگلاتور را به یکسر پین هدر ورودی(مستقیم به پایه مقبت وصل هست) میزنیم.

بعد از رگلاتوری که بر روی پی سی بی قرار دارد یک عدد فیوز قرار داده شده است در نتیجه هنگام وصل شدن منبع تغذیه یا آداپتور، ولتاژ تا خروجی رگلاتور(ابتدای سر فیوز) میرسد.

و میتوان ولتاژ رگلاتور را اندازه گیری نمود(۵ ولت) که صحیح میدهد یانه(میتوان ولتاژ یک سر فیوز را اندازه گیری نمود).

بعد از اینکه ولتاژ رگلاتور صحیح بود، فیوز را متصل نموده و سپس ولتاژ تغذیه آردویینو را اندازه گیری میکنیم(۵ولت).

**** ولتاژ سیم ۸۰۰ مستقیم بعد از رگلاور (ولتاژ ۵ ولت سر راه سیم ۸۰۰ میرسد.)، اگر فیوز وصل نباشد هم همین ولتاژ سر راه سیم ۸۰۰ میرسد.

و سپس ولتاژی که برای سیم ۸۰۰ باید مهیا شود را اندازه گیری مینماییم که این ولتاژ در حدود ۴ ولت میباشد که با توجه به اینکه سیم ۸۰۰ متصل نیست ولتاژ حدود ۵ به آن میرسد و یا متغیر

**** برای تست صحیح بودن اتصالات برای مهیا شدن ولتاژ سیم ۸۰۰ میتوان یک مقاومت در حدود ۲۴۰ اهم به پایه ی دیود و زمین وصل نمود و باید ولتاژ ۴ ولت را به ما بدهد.

* بعد از اینکه سیم ۸۰۰ را به پی سی بی وصل کردیم(مونتاژ سیم ۸۰۰ انجام شد، و یا اینکه جامپر ولتاژ تغذیه سیم ۸۰۰ را نمیزنیم(تا جامپر زده نشود، تغذیه سیم ۸۰۰ متصل نمیشود.))

** ولتاژ پایه سیم ۸۰۰ همان پایه خروجی دیود ۱n5408 میباشد و برای تست مقاوت را به این پایه دیود و زمین(پایه آخر سیم ۸۰۰ و یایک جامپر کنار سیم ۸۰۰ هست و یا یکی از پین های آردویینو گراند هست) میزنیم.

برای تست رله به صورت دستی ……..ترانزیستور bd139 به صورت npn میباشد. امیتر به زمین متصل شده است.

بیس با یک تقسیم مقاومتی(r12 و r13) به پایه میکرو متصل میباشد و کلکتور هم با یه مقاومت به ۱۲ ولت و پایه رله وصل میشود.(اما چون پایه میکرو خروجی هست و ممکنه آسیب ببینه میتوان رله را روشن نمود.:)

برای تست رله میتوان به دوسر مقاومت های R12 و R13  ولتاژ ۵ ولت داد و bd 139  رله را روشن میکند(ولی باید برای تغذیه رله یک جامپر به p6  متصل نمود).

تست ولتاژ مناسب برای ارتباط سیم ۸۰۰ با آردویینو: ولتاژ یکسر دیود زنر که با مقاومت ۵۶۰اهم سری شده است برابر با ۲٫۸ ولت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *